Vyrovnaný souboj v Příbrami: Dukla Liberec zvítězila po dramatických setech

PŘÍBRAM – V rámci pátého kola letošní ČEZ extraligy mužů se odehrál zajímavý zápas mezi domácím týmem VK Trox Příbram a VK Dukla Liberec. Utkání mělo pikantní nádech, protože v libereckém týmu nastupují někteří bývalí hráči Příbrami, kteří chtěli proti svému bývalému klubu předvést co nejlepší výkon. Další motivaci přidal fakt, že trenér Příbrami, Martin Demar, letos přešel právě z Liberce, což přineslo do zápasu další napětí.

Zápas začal v neděli 20. října 2024 v 17:00 před 741 diváky v příbramské hale, ale domácí tým nedokázal plně využít výhody domácího prostředí. Dukla Liberec si po třech setech odvezla z Příbrami plný počet bodů po vítězství 0:3 (16:25, 22:25, 23:25).

První set začali lépe hosté, kteří těžili z kvalitního servisu a přesné hry na příjmu. Už od úvodu získali Dukla Liberec několik přímých bodů na podání a jejich náskok se rychle rozrůstal. Příbramští se nedokázali vypořádat s tlakem a za stavu 12:8 přišel první oddechový čas domácích. Bohužel ani ten jim nepomohl změnit vývoj setu, který skončil vítězstvím hostů 25:16.

Druhý set nabídl vyrovnanější podívanou, Příbram dokázala s hosty držet krok až do stavu 16:16. Zlom nastal v momentě, kdy liberecký smečař Gregory Petty zařídil tři přímé body z podání v řadě, což znovu převážilo misky vah na stranu Dukly. Domácí se už nevzpamatovali a set prohráli 22:25.

Třetí set byl nejvyrovnanější a přinesl dramatické momenty. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, přičemž Příbram v polovině setu získala jednobodový náskok, když zaznamenala eso. Hosté však rychle reagovali a díky pevnému bloku a útoku se dostali zpět do hry. V závěru setu se Příbram pokusila ještě o zvrat, ale Liberec zůstal soustředěný a dotáhl set do vítězného konce poměrem 25:23.

Kapitán domácích Daniel Rosenbaum přiznal, že Příbram měla velké problémy na příjmu a že se tým nedokázal vypořádat ani s lehkým servisem soupeře. „Když se Liberec dostal do tempa, začal podávat mnohem tvrději a my jsme na to neměli odpověď,“ uvedl po zápase. Trenér Martin Demar litoval především prvního setu, kde jeho tým selhal mentálně. „V koncovkách druhého a třetího setu jsme si nevěřili, bojíme se vyhrát balon,“ zhodnotil Demar problém s psychikou hráčů.

Na straně hostů vládla spokojenost. Kapitán Lukáš Ticháček vyzdvihl důležitost tříbodového vítězství. Trenér Alessandro Lodi pochválil výkon svého týmu a přiznal, že Příbram neodehrála svůj nejlepší zápas. Zdůraznil, že klíč k úspěchu byl ve zvládnutí příjmu a servisu, a přiznal, že tým musí dále pracovat na zlepšení své hry proti silnějším soupeřům.

VK Dukla Liberec si po třech setech zaslouženě odvezla vítězství z Příbrami a potvrdila svou kvalitu. Domácí tým bude muset zapracovat na psychické odolnosti a zlepšení svého výkonu, zejména v klíčových momentech zápasu. Dukla se naopak může těšit z dobré formy a dalšího úspěšného kroku v extralize.