Jak mají zastupitelé odpovědně rozhodovat, když jim vedení města upírá základní informace? Tímto postupem se vedení města zbavuje odpovědnosti za transparentnost a fakticky znemožňuje zastupitelům vykonávat jejich zákonnou funkci. Zastupitelé, kteří mají hájit zájmy občanů, jsou tímto přístupem zahnáni do kouta.
Proč je to nepřijatelné?
Omezení demokratických principů: Zastupitelé nejsou pouze „hlasovací stroje“. Mají právo a povinnost pečlivě analyzovat materiály, konzultovat je s odborníky a jednat v nejlepším zájmu města.
Manipulace rozhodovacího procesu: Nedodání materiálů může být záměrnou snahou zabránit diskusi nebo zpochybnit rozhodování zastupitelů.
Ohrožení důvěry občanů: Občané mají právo věřit, že jejich zastupitelé mají dostatek informací k odpovědnému rozhodování. Tento krok však podkopává důvěru v samosprávu.
Tato situace je bezprecedentní a nepřijatelná.
Pokud vedení města nedokáže zajistit zastupitelům přístup k materiálům, nejedná se o administrativní chybu, ale o vážné selhání demokratických principů. Takový postup je nejen neslučitelný s odpovědným řízením města, ale také s právem zastupitelů vykonávat svou funkci v plném rozsahu.
Občané musí žádat odpovědi: Co se vedení města snaží skrývat? A jak má být rozhodnuto o klíčových otázkách bez dostupných informací?
Zastupitelé: Aleš Barášek, Václav Dvořák, Vladimír Král, Simona Luftová, Antonín Schejbal, Markéta Škodová, Marek Školoud, Václav Švenda